Чому боротьба з мухами варта прикладених зусиль?
Небезпека із роздратуванням – потрібна дезінсекція тут.
Найбільший неспокій для людини — кімнатна муха. Цей вид мух проводить у приміщенні більшу частину життя або, скажімо так, «часто залітає у кімнату».
Кімнатні мухи є основними переносниками збудників кишкових інфекцій. Мухи — дуже світлолюбні комахи, у приміщеннях вони концентруються на теплих або контрастно освітлених ділянках.
Як боротися з мухами і коли починати?
Індикатором до проведення заходів з боротьби з мухами є їхня чисельність (більше ніж 3 особини у приміщенні або на липкій стрічці).
У зв’язку з високим ступенем звикання дорослих мух до пестицидів різних класів хімічних речовин, під час обробки якими вибірково обробляють у приміщенні ділянки стін біля віконних рам, дверей, віконного скла, плафонів, електричних проводів, неможливо досягти хороших результатів у боротьбі з мухами. Тому боротьба з мухами у всьому світі прийняла на озброєння приманний метод, при якому ефект досягається при введенні інсектициду перорально (у ротову порожнину з подальшою кишковою дією). При цьому методі звикання розвивається значно повільніше, ніж при нанесенні на поверхні приміщень препаратів проти мух. Форми приманок можуть бути дуже різноманітними. Зараз для знищення мух у Києві, Одесі, Дніпрі ми застосовуємо приманки у вигляді гранул. Крім того, рекомендуємо обов’язкове застосування липких стрічок і листів для знищення мух з аттрактантом.
Мухи для бізнесу або для приватних осіб?
В домашніх умовах можна використовувати електрофумігуючий засіб для боротьби з мухами. Цей засіб є у продажу в багатьох торговельних мережах.
Для контролю чисельності мух (на промислових підприємствах, у ресторанно-готельних комплексах тощо, для яких необхідно застосовувати особливі підходи у біологічній безпеці) використовують світлові ультрафіолетові пастки.
Для подолання резистентності (звикання) головну важкість боротьби з мухами слід перенести на використання ларвицидів для знищення личинкової форми. До весінньо-літнього періоду необхідно підготуватися заздалегідь, щоб масові виплоди не були причинами спалахів кишкових та інших інфекцій.