(067)483 35 88Київ
(067)483 35 88Одеса

Боротьба з пацюками

боротьба з пацюками

Боротьба з щурами має досить вражаючу історію. До цього виду гризунів входить багато представників, але «найяскравішим» у житті людини є сірий пацюк. Вид цей дуже давній, але широко відомим він став тоді, коли економічні умови дозволили йому оселитися поруч з людиною там, де можна було знайти найбільшу кількість корму.

Найулюбленішими місцями проживання сірого пацюка (щура) у міських умовах Києва та Одеси стали житлові будинки, харчові підприємства і системи видалення харчових відходів, різноманітні підземні споруди і комунікації. Саме там пацюк почувається сито, задоволено і комфортно, чого зовсім не скажеш про людину, у якої з’явився такий сусід.

Кращий захист від пацюків!

Розсипати золу або отруту, розставити пастки, накупити новомодних приладів або все ж викликати фахівців — способів безліч, обирай будь-який. Найпершим і найбільш перспективним, ефективним та екологічно безпечним способом боротьби з пацюками є будівельно-технічна профілактика (наявність умов пацюконепроникності). Іншими словами, прагнення зробити все для того, щоб не допустити появи пацюків, а не винищувати їх, коли вони уже остаточно у вас оселилися. Підтримуйте належний технічний стан об’єкта, і пацюкам проникати на нього не вдасться.

боротьба з пацюками

Вони до нас уже прийшли

Якщо пацюки у вас все ж оселилися, майте на увазі: оскільки сірі пацюки є особливо небезпечними, поріг високого ризику по даному виду встановлений за наявності навіть однієї особини на будь-якій категорії об’єктів. Сміливо керуйтеся правилом: якщо пацюки пробралися у приміщення, без радикальних заходів не обійтися. Будь-які способи відлякування у даному випадку будуть потрібні, як собаці чобіт улітку.

боротьба з пацюками

Ми розумні, але вони — розумніші?

Людина звикла вважати себе істотою, яка апріорі стоїть на найвищому щаблі еволюції. То чому ж ми до цих пір страждаємо від проблеми шкоди від гризунів, якщо настільки розумні? Можливо, тому, що звикли багато що недооцінювати і часто пускаємо ситуацію на самоплив (що може зробити маленький гризун, який живе у мене у підвалі, я вас благаю!). А потім за це розплачуємося.

Чим у першу чергу керується спеціаліст із дератизації, чого не бере що уваги «звичайна людина»? Знанням поведінки і психіки гризуна.

боротьба з пацюками

Саме на основі цих знань вибудовується оптимальний вибір застосовуваних засобів та правильність їх використання. Вивчення поведінки пацюків показує, що вони здатні вирішувати досить складні завдання, які потребують елементів розрахунку, логіки, оцінювання причин і наслідків. Знаходячись серед людей, вони безперервно вдосконалюються, і недооцінювати їхні «інтелектуальні здібності» не варто, особливо враховуючи те, що людині доводиться мало справу не лише з індивідуальним, а й з колективним досвідом звірків.

Виняткова здатність сірих пацюків пристосовуватися до умов, які створює людина, зробила їх майже «домашніми» тваринами, але озброєними усім арсеналом здібностей як домашніх, так і диких тварин. Пацюки часто пошкоджують кабелі, вузли автоматичної сигналізації, зв’язку, телебачення, гризуть промислові товари. Велика і ще одна роль цих звірків: їхня присутність, а іноді й агресивність по відношенню до людини і домашніх тварин завдає людям багато клопоту.

Способи і методи боротьби з щурами

Боротьба з щурами починається з прилеглої до об’єкта території, що є невіддільною від самих будівель. Цим правилом слід керуватися як житлово-комунальним службам, так і комерційним об’єктам у технічному завданні модних сьогодні тендерів, конкурсів, аукціонів і враховувати у дератизаційних заходах площу будівель разом із прилеглими територіями.

Досвід в організації боротьби з пацюками демонструє, що найбільш ефективними в Киеві є дератизація хімічнми та механічними засобами або їх комбінація. Найбільш економічним є хімічний метод. Однією із розповсюджених причин низької ефективності знищення пацюків є нерозуміння повної ситуації на об’єкті та недостатня інтенсивність застосовуваних заходів. Отже, боротьба з пацюками закінчиться успішно, якщо виконувати роботу буде фахівець, який має практичний досвід у вирішенні таких завдань.

боротьба з щурами

Коли я приходжу на первинне обстеження за заявкою на проведення дератизації пацюків (до речі, безкоштовне), я проводжу бесіди-опитування із деякими співробітниками і спочатку оглядаю прилеглу території об’єкта, а вже потім власне об’єкт.

Розкрию вам секрет: у більшості випадків одномоментні дератизаційні заходи у зовнішньому і внутрішньому периметрах набагато ефективніше звільняють від пацюків всередині будівлі, ніж аналогічні заходи лише у внутрішньому периметрі зараженого об’єкта.

Пацюки, як і інші «шкідливі» види, є об’єктом моєї діяльності. Однак хочу вам сказати дещо важливе: моєю метою є не зниження гризунів, а убезпечення вас від їхнього негативного впливу, а це далеко не одне і те ж саме.

боротьба з щурами

Хочу спробувати САМ

Найважчий момент у будь-якій роботі — переробляти її після когось. Так от, після ваших самостійних безуспішних робіт зі знищення щурів у останніх виробляється аверсія — вторинне уникнення засобів дератизації (у тому числі родентицидних приманок і родентицидних покриттів) після нюхового, смакового і тактильного контакту з ними. Відповідно, деякі не дуже компетентні дешеві організації, які ви наймаєте, після вашого «самолікування» об’єктів не можуть впоратися із пацюками.

Пам’ятайте, що дотримання застережних заходів під час робіт зі знищення пацюків потребують підвищеної уваги і не терплять недбалості. Особливо хочеться підкреслити, що наявність у вас проблем із гризунами не дає вам права на використання засобів і технологій, які можуть піддавати високому ризику людину, домашніх тварин, корисну фауну та інші складові навколишнього середовища, наприклад, в результаті отруєння родентицидами або забруднення ними. Завдяки неправильному трактуванню сенсу і складу робіт зі знищення пацюків з боку населення можна відмітити, що спроби самостійно вивести пацюків у 9 із 10 випадків закінчуються невдало або ефективні лише наполовину.

боротьба з щурами

Ваші ризики

Пацюки — надзвичайно небезпечні для здоров’я людини ссавці. Чим довше вони біля вас знаходяться, тим на більшу небезпеку ви наражаєтеся. Ця проблема завжди була і залишається однією із найсерйозніших і складних. Навіть у розвинених країнах зниження їх кількості пов’язане  з великими витратами і малоефективне. Не відкладайте рішення проблеми на потім, оскільки запущена форма зараження об’єкта потребуватиме екстремальних фінансів.

У вас виникли додаткові запитання щодо того, як вивести пацюків? Зв’яжіться з нами!

Відгуки клієнтів

Оксана Чашка
Оксана Чашка
2020-10-13
Проверенный
Stanislav Glushko
Stanislav Glushko
2020-10-02
Проверенный
2 раза пользовался услугами, результами доволен. Рекомендую!
Factory Meal
Factory Meal
2020-07-14
Проверенный
Отличная компания! Спасибо огромное за быструю и качественную работу по дератизации и дезинсекции! Рекомендуем! С Уважением ФМ кафе.
Мила Котвицкая
Мила Котвицкая
2020-06-19
Проверенный
Не первый раз обращаюсь и снова зачет! Если вам нужно избавиться от грызунов или насекомых? Рекомендую.
Гриха Шевченко
Гриха Шевченко
2020-02-24
Проверенный
Катя Левченко
Катя Левченко
2020-02-23
Проверенный
Спасибо, осталась довольна результатом.
ольга мухина
ольга мухина
2020-02-23
Проверенный
Осталась очень довольна результатом, но дороговато, за обработку квартиры я заплатила 2800грн
Люда Губа
Люда Губа
2020-02-21
Проверенный
Помогли спасибо
Влад Скиба
Влад Скиба
2020-02-21
Проверенный
Дороговато, но качественно, спасибо
Василий Палей
Василий Палей
2020-02-18
Проверенный
Спасибо огромное

Шкідники

  • Пацюки

   Пацюки

  • Миші

   Миші

  • Таргани

   Таргани

  • Клопи

   Клопи

  • Мурахи

   Мурахи

  • Оси

   Оси

  • Мухи

   Мухи

SWITCH THE LANGUAGE